Products > PVC Moulds > Paver Block Moulds > ZIG ZAG
ZIG ZAG Paver Mould Designs


Zig Zag 60
| Specification | Details |
|---|---|
| Height | 60 mm |
| Area | 0.330 Sq.Ft. / 0.031 m² |
| Material | Rubber |
| Mould Weight (Approx) | 1.620 Kg. |


Zig Zag Line
| Specification | Details |
|---|---|
| Height | 80 mm |
| Area | 0.330 Sq. Ft/ 0.031 m² |
| Material | PVC |
| Mould Weight (Approx) | 2.150 Kg |


PVC 16 Sandy ZigZag 80
| Specification | Details |
|---|---|
| Height | 80 mm |
| Area | 0.330 Sq. Ft/ 0.031 m² |
| Material | PVC |
| Mould Weight (Approx) | 2.100 Kg |
| Required Moulds for 1 m² | 33 Nos |
| Required Moulds for 100 Sq. Ft | 303 Nos |


PVC 52 ZigZag Star
| Specification | Details |
|---|---|
| Height | 60 mm |
| Area | 0.500 Sq.Ft/ 0.046 m² |
| Material | PVC |
| Mould Weight (Approx) | 2.400 Kg |
| Required Moulds for 1 m² | 22 Nos |
| Required Moulds for 100 Sq. Ft | 200 Nos |


PVC 52 ZigZag Star
| Specification | Details |
|---|---|
| Height | 80 mm |
| Area | 0.330 Sq.Ft. / 0.031 m² |
| Material | PVC |
| Mould Weight (Approx) | 2.150 Kg |
| Required Moulds for 1 m² | 33 Nos |
| Required Moulds for 100 Sq.Ft. | 303 Nos |


PVC 49 Small Check
| Specification | Details |
|---|---|
| Height | 80 mm |
| Area | 0.330 Sq.Ft/ 0.031 m² |
| Material | PVC |
| Mould Weight (Approx) | 1.950 Kg. |
| Required Moulds for 1 m² | 33 Nos |
| Required Moulds for 100 Sq.Ft. | 303 Nos |


PVC 47 ZigZag Rock 80
| Specification | Details |
|---|---|
| Height | 80 mm |
| Area | 0.330 Sq.Ft / 0.031 m² |
| Material | PVC |
| Mould Weight (Approx) | 2.150 Kg |
| Required Moulds for 1 m² | 33 Nos |
| Required Moulds for 100 Sq.Ft | 303 Nos |


PVC 48 ZigZag 80
| Specification | Details |
|---|---|
| Height | 80 mm |
| Area | 0.330 Sq. Ft/ 0.031 m² |
| Material | PVC |
| Mould Weight (Approx) | 2.400 Kg |
| Required Moulds for 1 m² | 33 Nos |
| Required Moulds for 100 Sq. Ft | 303 Nos |


PVC 44 Aristo ZigZag 60
| Specification | Details |
|---|---|
| Area | 0.500 Sq. Ft/ 0.046 m² |
| Material | PVC |
| Mould Weight (Approx) | 2.350 Kg |
| Required Moulds for 1 m² | 22 Nos |
| Required Moulds for 100 Sq. Ft | 200 Nos |


PVC 43 Paver Arizto Zigzag 45
| Specification | Details |
|---|---|
| Height | 45 mm |
| Area | 0.500 Sq. Ft/ 0.046 m² |
| Material | PVC |
| Mould Weight (Approx) | 1.950 Kg |
| Required Moulds for 1 m² | 22 Nos |
| Required Moulds for 100 Sq. Ft | 200 Nos |


Zig Zag Line
| Specification | Details |
|---|---|
| Height | 80 mm |
| Area | 0.330 Sq. Ft/ 0.031 m² |
| Material | PVC |
| Mould Weight (Approx) | 2.150 Kg |


Zig Zag Line
| Specification | Details |
|---|---|
| Height | 80 mm |
| Area | 0.330 Sq. Ft/ 0.031 m² |
| Material | PVC |
| Mould Weight (Approx) | 2.150 Kg |


PVC 174 Grippon Zigzag 60
| Specification | Details |
|---|---|
| Height | 60 mm |
| Area | 0.330Sq. Ft/ 0.031 m² |
| Material | PVC |
| Mould Weight (Approx) | 1.750 Kg |
| Required Moulds for 1 m² | 33 Nos |
| Required Moulds for 100 Sq. Ft | 303 Nos |
Start a Paver Block Manufacturing Factory.
We deliver end-to-end paver production solutions – combining advanced machinery, precision moulds, specialized chemicals, proven technology, and in-plant training. This integrated approach ensures our clients achieve consistent quality, operational efficiency, and long-term success.