Products > Plastic Moulds > Paver Block Moulds > ZIGZAG
Zig Zag Paver Mould Designs



SP 122 ZIGZAG LINE
| Specification | Details |
|---|---|
| Height | 80 mm |
| Area | 0.330 Sq.Ft. / 0.031 m² |
| Material | Plastic |
| Mould Weight (Approx) | 2.950 Kg. |
| Required Moulds for 10 m² | 323 Nos |
| Required Moulds for 100 Sq.Ft. | 303 Nos |



SP 101 ZIGZAG 60
| Specification | Details |
|---|---|
| Height | 60 mm |
| Area | 0.450 Sq.Ft/ 0.042 m² |
| Material | Plastic |
| Required Moulds for 10 m² | 240 Nos |
| Required Moulds for 100 Sq. Ft | 222 Nos |



SP 100 ZIGZAG 80
| Specification | Details |
|---|---|
| Height | 60 mm |
| Area | 0.450 Sq.Ft. / 0.042 m² |
| Material | Plastic |
| Required Moulds for 10 m² | 240 Nos |
| Required Moulds for 100 Sq.Ft. | 222 Nos |
Start a Paver Block Manufacturing Factory.
We deliver end-to-end paver production solutions – combining advanced machinery, precision moulds, specialized chemicals, proven technology, and in-plant training. This integrated approach ensures our clients achieve consistent quality, operational efficiency, and long-term success.